Şanlıurfa Gençlik Merkezi ve Yaz Okulları...Gençlik Merkezi

Gençlerin toplumsal ve milli değerlerin önemini kaybetmeden günümüz şartlarına uygun, kendisi ve toplum ile ilgili kararlara bilinçli bir şekilde katılabilmelerini, ekonomik ve kültürel gelişimini de sağlıklı bir biçimde örgütleyerek geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları gerekmektedir. Belirtilen demokratik oluşumun gerçekleşmesi sağlıklı bir eğitim programı belirlemek ve uygulamaktan geçer.

Bu eğitim programlarından biri de "Serbest zaman değerlendirme eğitimidir.

"Gelişmiş ülkeler bu eğitim için daha fazla kaynak ayırarak uzman eleman istihdam ettirmek suretiyle fiziki şartları hazırlamışlardır. Genel Müdürlüğümüz Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, İl Müdürlüklerimiz ve Gençlik Merkezleri gençliğe yönelik yürütülen programlarda son yıllarda büyük mesafeler alınmıştır. Avrupa Birliğine girmek, Avrupa Topluluğunda saygın bir yer edinmek çağdaş ve demokratik eğitimini tamamlamış gençlikten geçer. Unutulmamalıdır ki kazanılmış gençlik "Güvenilir Gençliktir".

İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan gençlik merkezi nin 430 aktif üyesi bulunmakta ve 13 eğitmenle;

Halkoyunları
Bağlama
Enstürman
Türk Halk Müziği
Step
Halk dansları
Resim
İzcilik
Satranç
Diksiyon kursları açılmaktadır.

Yaz okulları

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde her yıl 15 branşta yaz spor okulları ( il spor merkezi) açılmaktadır. Bu merkezlerde gençlerimiz tatillerini spor yaparak değerlendirmekte ve yeteneklerini geliştirmektedirler.

Adres : Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ŞANLIURFA

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !